25.05.2014

instagramall ve deprem ile bir gün

24 | 05 | 2014

Öğlene doğru uyanmış kahvaltıdan sonra uzanıyordum. Saat 1'de evden çıkıp evin yakınında olan Marmara Park'a gidecektim. Fotoğrafçı Dilan Bozyel'in eğitmenliğinde yapılacak olan İnstagramall atölyesine başvurmuştum. Daha zaman var diye biraz hazırlanıp uzanmıştım ki başım dönüyor sandım ilk önce hareket etmeyi kestim ama hala aynıydı herhalde bana öyle geliyor derken kapının hızla sallandığını fark etmemle DEPREEEM diye bağırmam bir oldu.


Malesef 40 saniye kadar sürdü ve biz kıpırdayamadık bile korkudan bayılcaktım artık. Neyse ki durdu hemen terasa çıktık tüm herkes aşağılarda apartmanda bir biz kalmıştık. Hemen giyinip çıktık herkes yollarda panik bayılanlar. Ben daha panik oldum. Biraz konuştuk ve Marmara parka doğru yürüdük. Hala kendime gelmemiştim en iyisi gitmemek dedim vazgeçtim sonra kafam dağılır ya da düşüncesiyle gittim. 


Dilan Bozyel bir saatlik fotoğraf konusunda konuştu ve sertifikalar verildi. Sonrasında iki saat süreniz var ''kısıtlı zaman, sınırlı mekan'' konseptiyle sadece instagram üzerinden 40 tane ile sınırlı fotoğraf atacaksınız. #instagramall ve #marmarapark etiketlerini kullanarak yükleyeceksiniz dediler ve dağıldık.


Çektim fotoğraflarımı ve orda tanıştığım arkadaşla oturduk bir yere fotoğrafları yükleyip bir şeyler atıştırmaya. Tanıştığım kişiyle aynı üniversiteden çıkmamız tesadüftü ki asıl tesadüf aynı bölümden çıkmamızdı. Birinci senesiymiş.


Böylece katılanların attığı fotoğraflarla 1600 fotoğraf yüklendi. Kazanan saat yedide açıklanacak denildi ve bitti. 


Güzel oldu kafam dağıldı eve döndüğümde paniğim baya azalmıştı. Döndükten bir süre sonra da fotoğrafımın ikinci olduğunu öğrenince şaşırdım. La sardina black edition kazanmışım. Hem korkutucu hem değişik bir gündü.


 http://instagram.com/emelulutas


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ne düşünüyorsunuz?