8.06.2014

Füsun Onur '' Aynadan İçeri '' Sergisi | ARTER


Dün Arter'deki Füsun Onur'un sergisine gittim. İsmi ''aynadan içeri''28 Mayıs 2014'te başlayan sergi 17 Temmuz 2014 'e kadar açık olacak. İsmi gibi Arter'in giriş kısmında labirent şeklinde oluşturulmuş bir ayna karşılıyor sizi. Küçük bir alan olsa da insanın kafası karışıyor sanki ayna içine çekerken o ayna mı çarpacak mıyım diye yavaş adımlar atıyorsun.

Sergi dört kattan oluşuyor. Birinci kat girişte labirent ayna var ve ilerleyince bazı çalışmaları bulunuyor.
ikinci katta herhangi bir iskemle dediği aşağıda fotoğrafını çektiğim çalışmaları var ve en çok ilgi çeken pembe botun hareketli görseli var onun fotoğrafını çekmeyi unutmuşum.
kuzguncuktaki evinde denize bırakılan dörtlü fosforlu pembe botun sekiz saatlik tek açı çekimi var. hiç hareket etmiyormuş gibi sadece hafifçe sallanıyorlar. ve renkleri denize yansıyor. serginin açık olduğu sürede sekiz saat


Bu mavi oda dediğim yer mavi iplerle çevrilmiş dikdörtgen bir alan. içeri giriyorsunuz yere uzanıp yukarı bakarak rahatlayabiliyorsunuz. yukarıda aşağı doğru gelen ipler ve renkli taşlar gökyüzüyü gibi.


Serginin en üst ve son katı ''çiçekli kontrpuan'' gerçek bir mekandaymış hissi veriyor. çok sessiz mavi ve huzurlu.


2 yorum:

  1. blogunuz çok güzelmiş artere bende gitmek istiyorum adresten bulabilceğimi sanmıyorum yabancısıyım istanbulun istiklale gidince nasıl gidebilirim yardımcı olurmusunuz ?? :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkürler beğenmenize sevindim :) Galatasaray lisesinden istiklal boyunca Galata Kulesi yönüne yürürken caddenin sol tarafında Şişhane metrosuna varmadan zaten giriş kat köşe başı bir yer görürsünüz yardımcı olabilmişimdir umarım :)

      Sil

ne düşünüyorsunuz?